„Női jelenlétért a közéletben” műhelymunka-sorozat 2. „Motiváció és manipuláció kultúrája”

    Időpont: 
    2018. október 27-28.

    2018. október 27-28-án került megrendezésre a „Női jelenlétért a közéletben” workshopsorozat 2. „Motiváció és manipuláció kultúrája” című műhelyfoglalkozása. A kétnapos workshopra Magyarországról, Erdélyből és Vajdaságból érkeztek a résztvevők.

    A workshop első foglalkozásán a motiváció témakörén belül elsőként a Gallup Intézet által készített nagyszabású felmérés eredményét mutatta be a csoportvezető. Majd az egyes motivációs elméleteket, illetve a közösség tagjainak a motivációs lehetőségeit tárgyalták.

    A második foglalkozáson a csoportszerepekkel foglalkoztak. Először áttekintették Schindler, ill. Rubner alapján az egyes szerepek (alfa, gamma, béta, omega) főbb jellemzőit, majd kisebb csoportokban részletesen foglalkoztak az egyes szerepekhez köthető tipikus és atipikus viselkedési, kommunikációs és tanulási motivációs mintákkal. A csoportvezető mindezt a TCI (témacentrikus interakció) rendszerébe ágyazva kiegészítette a módszer fogalmaival.

    A délután folyamán a manipuláció témakörével foglalkoztak a résztvevők. Az elméleti részben megkülönböztették a meggyőzés és a manipuláció fogalmát és működését. Ezt követően részletesen tárgyalták a manipulatív médiastratégiákat. Végül a csoport összegezte az aznap hallottakat, és minden csoporttag elmondta, hogy melyik témát érezte a leginkább találónak a személyes életében.

    A második nap első felében a hiteles, önbizalommal teli magatartás csoportban/családban szükséges feltételeit tárgyalták a résztvevők (pl. Szabad vagyok arra, hogy kimondjam, amit érzek és gondolok /és nem azt, amit tőlem várnak/). Ezt követően a visszajelzés kultúrájával ismerkedtek meg. Mindezt gyakorlati feladatokon keresztül tudták megfigyelni és elsajátítani (pl. Adjon visszajelzést az egyik csoporttársának az elmúlt két nap valamely feladatában elvégzett teljesítményével kapcsolatban!).

    Délután a motiváció lehetőségeit és korlátait tárgyalták részletesen, majd a záró foglalkozáson mindenki elmondta a saját, hétvégére vonatkozó tapasztalatait, legfontosabbnak tartott tanulságait. Nagyon motiváló volt, hogy minden egyes résztvevő arról számolt be, hogy milyen sokat jelentett számára az előző és ez a hétvégi workshop, mennyivel más szemszögből, perspektívából tudja látni a saját csoportjait, a csoportjaiban betöltött szerepeit, és hogy nagyon várja a következő élménytanulásos hétvégénket.

     

    X

    logo